Sonda

Planujesz odwiedzić Kopenhagę?
 
Sekcja: Start
Dlaczego Kopenhaga?
Redaktor: SA   

Stolica Danii jest miastem fascynującym i świetnie nadaje się na spędzenie wakacji, czy też krótkiego weekendu. Bez względu na porę roku, gust i wiek odwiedzających.

Wszystko w Kopenhadze znajduje się w zasięgu ręki - wspaniałe rozrywki i restauracje w ogrodach Tivoli, Pałac Amalienborg Królowej Małgorzaty, pomnik Małej Syrenki czy zbiory klejnotów koronnych w Zamku Rosenborg,.

Serce Kopenhagi stanowi długi deptak o nazwie "Strøget", wzdłuż którego znajdują się eleganckie sklepy. W jednym kierunku prowadzi on do Placu Ratuszowego i Tivoli, w drugim zaś do Teatru Królewskiego, malowniczego bulwaru Nyhavn oraz licznych galerii sztuki.

Przydatne informacje

turystyka Dania
 loty Kopenhaga tani nocleg  wycieczka Kopenhaga
bilety autokarowe rezerwacja hotel  ubezpieczenie promy do Danii
 
Korzystaj ze zniżek!
Redaktor: SA   
Image W Kopenhadze, podobnie jak w innych większych duńskich miastach, można nabyć kartę miejską upoważniającą do całkowitych ulg bądź rabatów przysługujących w wielu ciekawych miejscach czy atrakcjach turystycznych.

Posiadacze takich kart są upoważnieni do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej tj. z autobusów, metra czy kolei. Dzięki niej można zaoszczędzić nawet do kilkuset koron.
Warto pamiętać, że pełnoletni posiadacz karty miejskiej ma prawo do uzyskiwania zniżek także dla dwójki dzieci poniżej 10 roku życia.

Korzystajmy ze zniżek!
 
Jak dostać się do Kopenhagi
Redaktor: SA   
Image Loty z Polski do Kopenhagi zapewnia kilku przewoźników. Do stolicy Danii lata m.in. LOT,  skandynawskie linie SAS czy norweski Norwegian. Samolot to zdecydowanie najszybszy środek transportu.
Dogodny transport zapewniają także autokary . Co ważne można się nimi dostać z różnych polskich miast. Nie tylko z największych aglomeracji ale mniejszych miejscowości.
Osobom niezależnym i jadącym w większej grupie pozostaje samochód i/lub przeprawa promowa .
 
Advertisement